درباره آپنوپ

 

مرکز پژوهش های علمی و آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان( پژوهشکده تعلیم و تربیت سابق) یکی از مجموعه های با زیر ساخت مناسب می باشد که در بسیاری از زمینه ها از جمله رباتیک و الکترونیک دارای عمکرد درخشانی است. در این راستا تعدادی از پژوهشگران سابق این مرکز در راستای توسعه علم رباتیک و انتقال دانش خود به نسل های بعد در اندیشه توسعه و راه اندازی بخش رباتیک مرکز پژوهش ها می باشند تا ضمن استفاده بهینه از زیر ساخت های این مرکز پتانسیل علمی آن نیز فعال و به صورت پویا مورد بهره برداری قرار گیرد. مجتمع آپنوپ (آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت که به اختصار آپنوپ نامیده می شود) با تکیه به تخصص و تجربه اساتید خود در کنار مساعدت مسئولین سازمان بسیج علمی همچنین با استفاده از ظرفیت های مرکز پژوهش های آموزش و پرورش استان کرمان درصدد نشر و توسعه هرچه بیشتر علم رباتیک در بین علاقه مندان این زمینه به ویژه دانش آموزان است. تا برای دانش آموزان که به فرموده مقام معظم رهبری ذخیره های آینده ی این ملت هستند، مسیر و نقشه راهی جهت پیشرفت در این زمینه علمی فراهم شود. مسیری فراهم شود تا دانش آموزان توانمند، خلاق و با مهارت تربیت شوند.

این مجتمع با تکیه بر دانش هیئت مؤسس و مربیان خود که از افراد تحصیل کرده با سابقه علمی درخشان در زمینه جشنواره خوارزمی و سایر مسابقات علمی می باشند، با مهیا کردن بخش رباتیک مرکز پژوهش ها در راستای موضوعات مهمی از جمله امور آموزشی و پژوهشی راهنمای دانش پژوهان علامند می باشد. در ادامه با رشته رباتیک بیشتر آشنا شده و به مهم ترین فعالیت های مجتمع آپنوپ در این زمینه میپردازیم.

اصولا رباتیک ازترکیب سه رشته الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر پیدایش داشته است. این رشته مهندسی با خلاقیت های زیادی همراه بوده و یکی از شاخه های اصلی فناوری های جدید محسوب می شود. نکته حائز اهمیت تاثیر گذاری بالای رباتیک در تکنولوژی های نوظهور است که یا به صورت مستقیم در این نوآوری ها مشارکت دارد یا از رشته های الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر در پیشبرد این نوآوری ها استفاده می شود. پس با آینده نگری و دنبال کردن این رشته همچنین متخصص شدن در رشته های مرتبط با رباتیک میزان تاثیر گذاری خود و فرزندانمان را در ساختن آینده فراهم آوریم. همچنین فضای رباتیک به دلیل تنوع زیاد قابلیت ساخت ساختار های متفاوت میزان خلاقیت دانش پژوهان را بالا برده و از طرفی مهارت های زیادی از جمله حل خلاقانه مسئله را در بین مخاطبین افزایش میدهد. از این رو این سه رشته دارای بیشترین انتخاب توسط دانش آموزن در بدو ورود به کار می باشند و از جمله برترین دانشگاه های کشور این رشته ها را تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه میکنند.

15 استاد مجرب
1200 دانشجوی عضو سایت
700 ساعت ویدئو
72 دوره اموزشی